Çiğli’deki Okullar Sınav Öncesi Dezenfekte Edildi

11:14:36 | 2020-06-19

Cumartesi yapılacak Liselere Geçiş Sınavı (LGS) öncesi öğrencilerin sağlığını korumak amacıyla ilçe sınırları içerisindeki sınav yapılacak okullarda dezenfekte çalışmaları yapıldı. 

Küresel salgınla mücadele sürecinin başarılı bir şekilde sürdürüldüğü Çiğli’de, LGS’ye ev sahipliği yapacak okullarda Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler detaylı dezenfekte çalışmaları gerçekleştirdi. Sınavlara girecek öğrenciler ve sınav yerinde görevli personellerin sağlığını korumak amacıyla gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında, okul bahçeleri, banklar, okul koridorları, sınıflar, kapı kolları ve tuvaletler dezenfektan ile temizlendi.

Okullarda hijyen sağlandı

Sınav günlerine yönelik gerekli tedbirleri aldıklarını ifade eden Başkan Gümrükçü, “Binlerce ortaokul öğrencimiz geleceklerini şekillendirmek için yarın sınavlara girecek. Öğrencilerin yanı sıra veliler ve görevli personelleri de düşünürsek okullarda yoğun kalabalıklar oluşacak. Çiğli Belediyesi olarak, bu durum karşısında herhangi bir sağlık sorunu yaşanmaması için önlemlerimizi önceden aldık. Ekiplerimiz aracılığıyla belirlenen okullarda detaylı dezenfeksiyon işlemleri gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz yalnızca sınavlarına konsantre olsunlar ve sınavlarını en iyi şekilde tamamlamaya çalışsınlar. Hepsine şimdiden başarılar dilerim” dedi.
ETİKET :  

Tümü